Możliwość grania w gry karciane nigdy nie była tak prosta, jak teraz. Wykorzystanie wirtualnych platform do gry w pokera umożliwia granie z ludźmi z dowolnej części świata, bez konieczności przemierzania tysięcy kilometrów. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i możemy znaleźć się w miejscu, w którym spotykają się najlepsi pokerzyści. Poker ma tę niewątpliwą przewagę nad innymi dyscyplinami sportowymi, że nie musimy poświęcać lat treningu i wspinania się kolejnych szczeblach, aby zmierzyć się z najlepszymi. Wystarczy trochę doświadczenia i chęci i już możemy mierzyć się najlepszymi.

Europejskie kasyna pokerowe każdego roku gromadzą setki uczestników zainteresowanych wzięciem udziału w prestiżowych imprezach pokerowych. Są to turnieje, których główne wygrane wynoszą kilkaset tysięcy euro — zdarzają się również takie, w których zajęcie pierwszego miejsca powoduje wzbogacenie naszego konta o kwoty liczone w milionach. Aby dojść do takiego stopnia zaawansowania, należy poświęcić dużo czasu na rozwój swojej strategii. Najlepsi polscy pokerzyści spędzali długie lata na to, aby posiąść odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które zdobywali podczas gry w internecie oraz naziemnych kasynach.

Kasyna pokerowe w Europie różnią się nieco od swoich braci zza oceanu — chociażby sposobem ubioru podczas wielkich imprez. Podczas gdy w kasynach Las Vegas nikogo nie dziwi ubrany w bluzę i luźne spodnie profesjonalista zasiadający przy finałowym stole. W kasynach europejskich utarło się, aby reprezentować bardziej poważny wygląd. To małe detale, ale potrafią wskazać różnicę w podejściu europejskim do pokera. Być może traktowany jest on bardziej poważnie, gdy amerykanie potrafią bawić się i śmiać podczas rozgrywki. Oczywiście nie świadczy to, że europejskie kasyna pokerowe są przez to gorsze. Są to detale, które po prostu odróżniają je od siebie.

wyzwanieNa zdjęciu: Dominik Pańka – jeden z najlepszych polskich pokerzystów.

Inny świetny polski pokerzysta, a mianowicie Marcin Horecki, otwarcie przyznaje, że poker stanowi dla niego jedyne źródło dochodu. Chociaż oficjalnie jest on w naszym kraju nielegalny — spore grono osób potrafi czerpać z niego każdego roku dosyć pokaźne sumy pieniędzy. Wszystko to oczywiście jest poparte odpowiednią ilością godzin spędzonych na szlifowaniu swoich technik — nic nie przychodzi samo. Nauczenie się gry w pokera również kosztuje — aby zacząć wygrywać pieniądze, najpierw trzeba ich trochę przegrać (przeważnie gracze zaczynają swoją przygodę w tzw. pookerroomach, jak przykładowo w tym opisanym tutaj). Analogiczna sytuacja występuje podczas gry na giełdzie, dlatego nie będzie nietaktem, gdy potraktujemy to jak inwestycję w naukę.