Wycieczka do Lwowa to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie weekendu. Jeśli mieszkasz przy wschodniej granicy Polski, dostanie się do Lwowa jest kwestią kilku godzin. To piękne i nieco niedoceniane miasto, które jest bardzo ważne w polskiej historii. Znajduje się ono na zachodzie Ukrainy, więc nie jest zagrożone wojną i niebezpieczeństwami związanymi z toczącym się w tym kraju konfliktem.

Do Lwowa możesz łatwo dostać się z Przemyśla, gdyż możesz przekroczyć pieszo granicę w Medyce – w ten sposób unikniesz długiego stania w kolejne na granicy. Za granicą znajduje się stanowisko odjazdy busów, gdzie za kilka złotych można się dostać prosto do Lwowa. Podróż trwa około dwóch godzin i nie jest zbyt komfortowa, ale za to bardzo tania. Lwów jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez wielu Polaków. Ze względu na kryzys polityczny, ekonomiczny i finansowy ukraińska hrywna jest warta bardzo niewiele w stosunku do kursu z lat poprzednich.

lviv-ukraina-miasto

Wszystkie artykuły są więc dla nas, Polaków, bardzo tanie, niemalże darmowe. We Lwowie można więc bez problemu napić się piwa, zjeść przepyszne i popularne pierogi, wybrać się do słynnej opery i bez końca spacerować pięknymi, lwowskimi uliczkami. Noclegi są również bardzo tanie – można znaleźć ładną kwaterę już od kilku dolarów za noc. Do Lwowa rocznie przyjeżdża bardzo wielu turystów także na zorganizowane wycieczki. Miasto to warto zwiedzić z przewodnikiem, który doskonale zna kulturę i historię tego miejsca i potrafi ją opowiedzieć w niezwykle barwny sposób. To bardzo istotne, aby poznać dogłębnie specyfikę tego miasta. Wynajęcie samego przewodnika dla celów prywatnych może nie być bardzo opłacalne, dlatego poleca się wyjazd na wycieczkę z Biurem podróży, w trakcie której zawsze towarzyszy nam profesjonalny przewodnik z danego Kraju, który jest wstanie opowiedzieć wiele ciekawostek na temat każdego ze zwiedzanych miejsc.

rail-kolej-we-lwowie

We Lwowie ciągle można spotkać wielu Polaków, którzy chętnie rozmawiają po polsku, a tamtejszy język ukraiński również ma wiele naleciałości z naszej mowy, więc nie ma problemów z porozumiewaniem się, gdyż tamtejszy język jest dla nas zupełnie zrozumiały. We Lwowie można się zrelaksować, odwiedzić interesujące zabytki oraz dobrze zjeść, co czyni wycieczkę bardzo udaną.