Planując wycieczkę, jednym z najważniejszych punktów jest wybór odpowiedniego miejsca w którym będziemy mogli wypocząć oraz znaleźć wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, czy zrobienia zdjęć. Wybór miejsca zależy od tego czy chcemy wyjeżdżać daleko, czy blisko, a także ile dni możemy przeznaczyć na wczasy. Blisko Polski jest wiele ciekawych Państw do których można się udać, przykładem mogą być Węgry, Ukraina czy Niemcy. W każdym z tych Państw znajdziemy z pewnością miejsce na odpoczynek.

Jednym z najczęściej wybieranym przez Polaków Państw jest Budapeszt. W Budapeszcie odwiedzanym miastem przez turystów są Węgry. Miasto to posiada wiele zabytkowych kamienic, kościołów a także pomników. Wyjazd w to miejsce nie musi wcale dużo kosztować, tym bardziej w przypadku gdy zamierzamy wybrać się własnym środkiem transportu, ze względu na niewielką ilość kilometrów od Polski.

Wybierając się na Węgry pamiętajmy o tym, że panuje tam inna waluta [forint (Ft, HUF)]. W mieście znajdziemy także wiele miejsc w którym zapłacimy EURO, bądź w trakcie transakcji będziemy mogli użyć karty kredytowej. Warto dodać, że 100 HUF to około 1,38 zł. Wyjeżdżając własnym środkiem transportu, pamiętajmy o tym aby przed podróżą zainstalować w swoim tablecie, bądź telefonie komórkowym aplikację ,,Przewodnika po Budapeszcie’’. Aplikacja ta pomoże Ci w dodarciu do dowolnego wybranego celu, gdyż wyposażona jest w funkcję naprowadzania GPS. Dzięki aplikacji sprawdzimy jakie miejsca polecane są przez turystów, którzy odwiedzili Budapeszt, sprawdzimy zdjęcia oraz filmiki z odwiedzonych przez nich miejsc. Program ten umożliwi nam także znalezienie dobrej i polecanej restauracji przez wielu turystów w której będziemy mogli skosztować pysznych regionalnych dań. Aplikacje tego typu dostępne są na systemy IOS oraz Android, obsługują większość dostępnych na rynku urządzeń.

Lista miejsc, które musisz zobaczyć będąc w Budapeszcie

– Najczęściej odwiedzanym oraz najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Budapeszcie jest Parlament zwany także jako Orszaghaz, położony nad rzeką Dunaj, który posiada imponujące wnętrze. Warto wiedzieć, że w sali z insygniami koronnymi królów węgierskich, panuje całkowity zakaz fotografowania. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. Gmach ten rozciąga się aż na 269 m. Na placu znajdziemy aż 88 postaci władców węgierskich.

wycieczka do budapesztu z warszawy

– Drugim z kolei najczęściej odwiedzanym miejscem jest Baszta Rybacka położona na Wzgórzu Zamkowym, wzniesiona na 1000lecie państwa Węgierskiego. W miejscu tym znajduje się dwa tarasy, które dostępne są do zwiedzania dla turystów. Jeden z nich (dolny) otwarty jest cała dobę. Większość miejsc do zwiedzania dostępnych jest bezpłatnie, za kilka lepszych trzeba zapłacić około 10 zł. Z miejsca tego rozciągają się piękne widoki na panoramę Budapesztu, oraz rzekę Dunaj. Niedaleko Baszty znajduje się kościół św. Macieja, który koniecznie musisz zobaczyć.

– Trzecim bardzo Ciekawym miejscem jest Bazylika św. Stefana.

balylika św stefana

– Czwartym są Buty na Dunajskiej Promenadzie.

– Piątym oraz obowiązkowym miejscem, które musisz zobaczyć za dnia oraz nocą jest ,,Most Łańcuchowy’’.

Chainbridge by night