No cóż, dochodzi jeszcze kwestia zgrania.. ale to nie jest jakieś szczególnie trudne odróżnić plebsa,bota od dobrego gracza. Wystarczy jeden mix – nigdy jeszcze do ligi nie zabrałem jakiegoś no name z servera, tutaj liczą się umiejętności wykraczające poza strzelanie w główę.. trzeba umieć rzucić granat, osłonić kolegę przed przeciwnikiem, sprytnie rozlokować się na Bsie.
A nie możemy non stop nawijać co kto ma robić i gdzie się ustawić, bo przecież wszyscy mają słuchawki i chcieliby słyszeć tupiącego przeciwnika zamiast pana kaptiana który gada „ty się ustaw tutaj w piaskownicy i patrz na środek, ja będę na tarasie i ogarnę…” i tak dalej i tak dalej. Szybkie info – jasne. Ale monologi.. no cóż, trzeba to ustalać przed wejściem na BS, najlepiej plan „awaryjny”:czyli co robić po śmierci jednego, dwóch, trzech czy nawet czterech towarzyszy. Chociaż przy śmierci czterech raczej już nie musimy mieć „planu” – to po prostu samodzielna gra i obrona paczki lub ewentualnie jej odbijanie gdy jesteśmy w policji.
Aha i chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jedną maleńką kwestię.. otóż Ventrillo to PODSTAWOWY program do grania w Counter Strike z ogarniętymi ludźmi. Nie próbujcie używać komunikatora steam (tego głosowego) gdyż NIE NADAJE SIĘ do grania w taki sposób. Steam to dosyć popularna platforma gier komputerowych. Mamy codziennie nową grę, czasami nawet kilka nowych produkcji w ciągu dnia. Może i nie różnią sięone jakoś niesamowicie, ale jedno jest pewne – możemy wyciągnąć wiele radości z grania w poszczególne gierki na Steamie. A jedną z tych gier jest Counter Strike.. od 1.6 „w górę” czyli Source, Condition Zero i tak dalej..
Mamy dodane sporo opcji – nasz użytkownik może mieć własną stornkę STEAM ID, tam umieścić awatara, opis, należność do gru.. no właśnie, mamy przecież grupy graczy. Z servera, kolegów, pasjonatów, członków klanu, ligi. Różne grupy – różne możliwości. Zawsze przydaje się mieć jak najwięcej osób w favourites – osobiście zawsze zapraszam (po wcześniejszym zapytaniu oczywiście) ogarniętych ludzi z jakiegoś servera na którym grałem, aby zwiększyć liczbę możliwości podczas ewentualnego szukania graczy do mixa/klanu/czegokolwiek. Zdarza się czasami przecież, wszyscy to wiedzą, że komuś coś wypadnie, nie może przyjść i zagrać etc. Wtedy musimy (często mamy niewiele czasu) znaleźć osobę do grania.
A jeżeli trzymamy poziom przy wybieraniu ludzi do przyjaciół to wiemy, że do kogo byśmy nie napisali – ta osoba jest (naszym zdaniem) godna grania razem z nami. Kocham pisać na blogu takie rzeczy, bo przemyślam sprawy, które potem warto podjąć. A miłe jest również dla mojego umysłu i serca, że może ktoś kiedyś skorzysta z takich rzeczy napisanych przezemnie w Internecie. Cóż, jak to ktoś określił: „rzecz raz umieszczona w internecie już zawsze będzie w internecie”.. może nie powinienem używać cudzysłowie, gdyż nie jestem absolutnie przekonany czy dokładnie przytoczyłem te słowa, ale sens chyba każdy łapie.. nie ma opcji, aby usunąć coś z internetu.. nigdy nie wiemy ile osób już to ściągnęło, przerzuciło na inny server etc.
Można zmienić nazwę, IP.. jeżeli chcemy, w internecie można przechowywac WSZYSTKO. Tylko trzeba umieć zadbać o to, aby były zachowane środki ostrożności w przypadku poufnych danych. No, ale te „dane” niesą poufne, piszę je na bloga aby ludzie sobie mogli poczytać.. ale czytanie mojego bloga to albo szczyt nudzenia się albo przypadkowe wejście, tak sądzę przynajmniej z liczby odwiedzin tutaj 😉 Ale dobra, Counter Strike to gra, która wciąż mnie zachwyca, często właśnie tak twórczo – piszę o niej, myślę o niej, układam.