Aby uzyskać efekty halucynogenne, ludzie są w stanie połknąć wiele rzeczy. Na przykład… ładunki wybuchowe.

Zobaczcie, jakie jeszcze dziwne rodzaje narkotyków są na świecie.

1 Anafranil

Dlaczego jest dziwny? Bo wywołuje orgazmy w czasie ziewania!

Naukowcy doszli do tego już w 1983 roku i opisali rezultaty swoich badań w 1983 roku. Jednak na co dzień, zamiast swoich spektakularnych możliwości, lek ten wzmacnia po prostu sygnał przekazywany pomiędzy komórkami nerwowymi w mózgu.

Ciekawostka – W latach 50 tych Amerykanie stworzyli drink o nazwie Mickey Slim łączący dżin i Anafranil. Mickey Slim zdobył jednak krótkotrwałą popularność, bo po kilku latach o nim zapomniano.

2 Tryptamina

Dlaczego jest dziwna? Bo wpływa na słuch w taki sposób, że człowiek słyszy wszystko w zwolnionym tempie. Z pewnością jest to ciekawe doświadczenie i pewnie takie efekty niejedną osobę zaintrygowały do tego stopnia, że postanowiła sięgnąć po tryptaminę, czyli DIPT.

Ciekawostka – związek ten, naturalnie występujący w żywych organizmach a u człowieka w mózgu, powoduje także delikatne halucynacje, czyli zmysłowe spostrzeżenia występujące bez zewnętrznego bodźca. Pod wpływem DIPT rozwijają się więc halucynacje wzrokowe, węchowe i smakowe. Tuż po zażyciu tego osobliwego narkotyku występuje także uczucie wzdęcia.

3 Szafran czyli krokus uprawny

Dlaczego jest dziwny? Bo jeszcze nikt nie widział narkotyku, który barwiłby wszystko na żółto.

I który byłby tak naprawdę kuchenną przyprawą. Tymczasem środek ten świetnie sprawdza się zarówno jako przyprawa, jak i jako narkotyk. Gdybyście próbując takiego narkotyku popadli w uzależnienie, to koniecznie udajcie się na leczenie do ośrodka takiego jak https://terapiakobiet.pl oferującego fachową pomoc kobietom, ośrodka specjalizującego się w terapii grupowej, mityngach i warsztatach, w czasie których osoba uzależniona ma szansę zrozumieć, dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.

Ciekawostka – starożytni Minejczycy pili szafran jako energetyzującą herbatę. Z kolei Persowie i Grecy traktowali szafran jako afrodyzjak i dodawali go do leków.

4 Ksenon

Dlaczego jest dziwny? Bo znieczula. W medycynie używa się go właśnie do znieczulenia. Świetnie działa też w laserach, lamoach i w obrazowaniu medycznym. W normalnych warunkach występuje jako gaz bezbarwny. Nie pachnie.

Ciekawostka – wywołuje halucynacje, ale podobno nie boli po nim głowa jak w przypadku podobnego podtlenku azotu.

5 Brandy z salamandry

Dlaczego jest dziwna? Skóra salamandry generuje pewną wydzielinę pod wpływem mechanicznych bodźców. W uwalnianym jadzie naukowcy odkryli następujące alkaloidy chinolizydynowe: salamandrynę, samandarydynę i samandaron.

Ciekawostka – dawno, dawno temu ludzie wkładali do wysokoprocentowego alkoholu… żywe salamandry. Następnie marynowali je. Ale nie tylko dawniej ludzie praktykowali zanurzanie w alkoholu salamander, bo i dzisiaj w mieszkańcy Słowenii produkują halucynogenną wódkę.

6 Stare księgi

Dlaczego są dziwne? Bo nie chodzi o poukładane na półkach stare książki, lecz o obrastające te książki grzyby.

Ciekawostka – Stare księgi wywołują halucynacje, jednak nie wszystkie grzyby generują taki efekt.

7 Trucizny, czyli arszenik, strychnina i jad

Dlaczego są dziwne? Bo trudno zrozumieć, że to, co jest narkotykiem wywołuje jednocześnie efekty takie jak trucizna. Ale tak, trucizny i jady wywołują halucynogenne efekty.

Ciekawostka – kto by pomyślał, że w XIX wiecznej Austrii arszenik zażywali ludzie wspinający się po górach. Dlaczego to robili? To proste, regulowali tym sposobem oddychanie. Z kolei sproszkowany jad kobry połączony z marihuaną palą stosowali… indyjscy mnisi. Natomiast Indianie w USA połykali kąsające ich wnętrzności… żywe mrówki. Owi mnisi następnie owady te zwracali.

8 Ładunki wybuchowe

Dlaczego są dziwne? Bo są to ładunki wybuchowe. Które zjadają wojskowi! Podobno substancje te wywołują halucynacje. Połykane ładunki wybuchowe wywołują także efekty uboczne, takie jak padaczki czy wstrząsy.

Ciekawostka – eksplozji żołnierze nie zanotowali.