Nastała powszechna moda na bycie fit – zdrowe odżywianie się, ćwiczenia, ruch, stosowanie suplementów. Znaleźć można coraz więcej materiałów na ten temat. Atakują nas zewsząd nie tylko portale internetowe, lecz również reklamy w telewizji czy kolorowe czasopisma. Zdrowy tryb życia jest dziś na tyle popularny, że na osoby, które uważają inaczej, patrzy się po prostu jak na wariatów. Bycie fit wcale nie musi być pełne wyrzeczeń w kwestii przygotowywania potraw. Ale o tym za chwilę.

Suplementy diety

Istnieje wiele suplementów diety, które pomagają w zachowaniu zgrabnej sylwetki czy też w utracie tkanki tłuszczowej. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Generalnie jednak suplementy możemy podzielić na takie, które pomagają w zachowaniu zbilansowanej diety (przede wszystkim odżywki białkowe, węglowodanowe, gainery, odżywki typu bulk itd.), oraz takie, które pozytywnie wpływają na naszą kondycję fizyczną (przykładowo: kreatyna, DAA, przedtreningówki, beta alanina, spalacze tłuszczu i inne). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te pierwsze. Druga grupa stanowi raczej wspomaganie dla diety i ćwiczeń. Pamiętajmy o tym, że wszelkie magiczne, mające działać od razu suplementy diety “cud” nie mają prawa działać, a już na pewno nie są dla nas zdrowe!

suplementy diety

Przepisy kulinarne

Coraz częściej w poszukiwaniu ciekawych przepisów kulinarnych sięgamy nie do książek kucharskich, ale poszukujemy ciekawych rozwiązań nie gdzie indziej, jak w internecie. Bardzo często na stronach kulinarnych znajdujemy zakładkę polecane przepisy, w której znajdziemy naprawdę ciekawe rozwiązania na przyrządzenie tradycyjnych potraw w zupełnie inny sposób.

Kuchnie świata

Znajdziemy tu wszystkie potrzebne informacje o różnych kuchniach świata, dowiemy się jak przygotować różnego rodzaju dania mięsne, które dotychczas były dla nas czarną magią. Nawet najbardziej skomplikowane roladki czy zrazy, nie są dla nas trudne, ponieważ poza przepisem na stronie znaleźć także możemy porady innych gotujących osób, w jaki sposób wykonać danie w najprostszy z możliwych sposobów.

Portale o gotowaniu

Dieta dla mężczyzny, który chce zbudować masę, wcale nie musi wyglądać tak, że przez cały dzień je tylko i wyłącznie kurczaka z ryżem. Dzięki internetowym portalom o gotowaniu nawet zwyczajny schabowy, będzie przygotowany zupełnie inaczej i smakował będzie zupełnie inaczej niż ten przygotowywany przez nasza babcię czy mamę. Stosując zupełnie nowe przyprawy stworzymy zupełnie nowe dania i zupełnie nowe smaki, które na stałe wpiszą się w nasze jadłospisy. Dzięki nowym rozwiązaniom i nowym przepisom unikniemy w naszej kuchni nudy i przyzwyczajenia, które wpływa na brak apetytu naszych najbliższych.