Poker to fantastyczna, wciągająca rozrywka, której zasady są powszechnie znane i nie wydają się być one skomplikowane. Nie jest to jednak kolejna banalna gierka, która wymaga od gracza jedynie umiejętności liczenia. Jest to znacznie trudniejsza i zaawansowana pod względem logicznego myślenia gra.

Istnieje szereg strategii, które są stosowane przez największych mistrzów gry w pokera. Jeśli jesteś początkującym graczem, to musisz zwrócić uwagę na swoją pozycję przy stoliku. To kluczowa sprawa. Chodzi tu oczywiście o kolejność licytacji. Jeśli zajmujesz pozycję na buttonie lub blisko jego prawej strony, to oznacza, że będziesz licytował jako jeden z ostatnich. Daje to sporą przewagę, ponieważ wszyscy gracze lub ich znaczna większość muszą ujawnić swoje zamiary przed Twoim ruchem. Dzięki temu możesz rozgrywać więcej układów niż z pozycji wcześniejszej, ponieważ już wiesz, czego możesz się spodziewać.

Jedną z ważnych strategii jest poznanie własnej wartości. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że należy mocno licytować. Inwestując w pulę powinno grać się z przeświadczeniem, że przeciwnikom nie będzie łatwo jej zgarnąć. Za każdym razem gdy zalicytujesz pewnie, rosną szanse na to, że przeciwnicy spasują. Dzięki mocnej licytacji przeciwnicy nie zobaczą twojej karty od razu i przede wszystkim nie zobaczą jej za darmo. Jeśli będą chcieli ją poznać i poprawić swoje układy, będą musieli za to zapłacić, a co za tym idzie, zwiększyć pulę, którą zamierzasz zgarnąć.

Istnieją oczywiście inne strategie pokerowe i warto się w nie zagłębiać, lecz wraz ze zdobywaniem umiejętności i stopni zaawansowania. Wielu na pewno słyszało o blefie, lecz nie jest to zwykłe, amatorskie udawanie przed innymi graczami. Doświadczeni szybko wyczują, że kłamiesz. Blef jest sztuką pokerową i bardzo ciężko jest stosować ją będąc początkującym graczem. Najbezpieczniejszą strategią na początku jest zwyczajny brak strategii wyszukanych, blefu i rozmaitych sztuk stosowanych przez mistrzów pokera. Przyniesie to wyłącznie straty.

horecki marcin góral

Jako, że poker jest rozrywką popularną, gra w niego wielu ludzi. Istnieją jednak jednostki wybitne, z niezwykłymi umiejętnościami. Są to najlepsi polscy pokerzyści, a ich sylwetki postaram się tu wymienić. Jest to oczywiście złożony ranking, na którym oczywiście obowiązkowo musi znaleźć się Horecki Marcin (widoczny na zdjęciu powyżej). To najbardziej rozpoznawalny polski pokerzysta. W rankingu znajduje się także Krzysztof Czerwiński, Mikołaj Zawadzki czy Jose Carlos Garcia. Są to osoby od lat szkolące swe umiejętności i pokerowe sztuki, co dowodzi, jak skomplikowaną i nieprzewidywalną grą jest poker.