Nie każdego z nas stać na zakup skutera – lub po prostu nie wszyscy jesteśmy zainteresowani posiadaniem takowych na stałe. Jednakże każdy z nas powinien chociaż spróbować się na takowym przejechać – prostota poruszania się, oraz frajda z tego płynąca stoją na naprawdę wysokim poziomie.
Szczególnie polecam skutery romet podczas pobytu na wakacjach. Wypoczynek wakacyjny jest doskonałym okresem na poznanie nowych atrakcji, a jazda skuterem może (pomimo na pierwszy rzut oka niedowierzania) dodać trochę adrenaliny do naszej krwi. Co ciekawe, często okazuje się, że wypożyczenie takiego skutera w kurorcie za granicą na cały dzień jest zdecydowanie tańsze niż w naszym kraju. Otóż kraje turystyczne, które posiadają ciągły ruch w tego typu interesie mogą pozwolić sobie na zaniżenie cen. U nas niestety, mało osób decyduje się na taką aktywność. Wracając do wakacyjnego pobytu – świetną opcją jest wypożyczenie skutera i zwiedzanie okolicy na własną rękę. Skutery potrzebują niewielkiej ilości paliwa na 100km (ok 2-3l) przez co okaże się to niedrogą rozrywką.
Jednakże zalet tych małych motocykli nie trzeba szukać aż za granicą – coraz więcej skuterów zaczyna pojawiać się w naszych dużych miastach. Powód jest prosty – niechęć do stania w korkach. W godzinach szczytu możemy oszczędzić nawet połowę czasu trasy na samym podjeżdżaniu pod światła. Co prawda, komfort jazdy który dostarczają skutery zipp nie może równać się z jazdą samochodem, jednakże często to właśnie oszczędność czasu bierze górę i jest decydującym argumentem przy wyborze skutera do jazdy w mieście.
Skutery na pewno też sprawdzą się świetnie na wyjazd rodzinny – na zachodzie widać wyraźnie, że ludzie na przemian stosują wycieczki rowerowe oraz wycieczki skuterami jako formę niedzielnego rodzinnego wypadu poza miasto. Jest to o tyle ciekawe, iż możemy zwiedzić o wiele dalszy teren niż rowerem, a skuterem również bez problemu przemieścimy się po drogach polnych. Możemy nawet zabrać nasze dzieci na taką wyprawę – wystarczy tylko zapewnić kaski dla dzieci i w drogę! Jazda na skuterze jest również wygodna – nie bolą nas ani plecy, ani nadgarstki. Warto jednak przed wyruszeniem w podróż sprawdzić prognozę pogody, aby deszcz czy silny wiatr nie pokrzyżował nam planów. Przy wypadach rodzinnych warto wspomnieć o dużej zalecie większych skuterów – duży bagażnik i możliwość zainstalowania kufra. Możemy spakować cały asortyment plażowy i wspólnie w blasku letniego słońca wybrać się na najbliższe jezioro.
Jak widać, skuter nie musi być tylko pojazdem do przemieszczania się od punktu A do punktu B. Przy odrobinie wyobraźni oraz chęci możemy czerpać wiele pozytywnych emocji właśnie przez ten motorek. Osoby dalej nieprzekonane odsyłam do najbliższej wypożyczalni, aby wybrały się w pierwszy wolny dzień na przejażdżkę – najlepiej z kimś na drugim skuterze. Wspólny wyjazd daje więcej radości niż samotne jazdy, a może odkryjemy w sobie krew jednośladowca i przekona nas to do zakupu własnego jednośladu – a to koszt zaprawdę niewielki.

 

źródło: http://maxmoto.pl/skutery-romet,p39.html