Dla tych naszych rodaków, który bardzo uważnie przyglądają się w ostatnim czasie temu jak rozwija się polski rynek nieruchomości, wiadomym jest, że pierwsze skrzypce grają na nim głównie przedsiębiorstwa deweloperskie. Obecna sytuacja od dalece odmienna od tej z jaką mieliśmy do czynienia w latach 70 czy 80-tych XX w., kiedy to najbardziej istotne znaczenie w branży mieszkaniowej w naszym kraju miały wszelkiego rodzaju spółdzielnie mieszkaniowe czy państwowe instytucje, jak np. centralne biuro projektów, czy różne komisje oraz rady narodowe. To przede wszystkim organy rządowe, a nie tak jak dzisiaj firmy deweloperskie, budowały nowe mieszkania oraz innego typu nieruchomości.

To w jak bardzo dynamicznym tempie rosną nowe bloki mieszkaniowe oraz gmachy usługowe najłatwiej można zaobserwować w największych polskich ośrodkach miejskich. Nowe projekty przedsiębiorstw deweloperskich bowiem wbrew pozorom nie powstają tylko w stolicy, Warszawie, ale także w innych rejonach kraju. Powstają liczne nowe inwestycje usługowe oraz apartamenty w Krakowie, Łodzi, w Poznaniu, Gdańsku czy Wrocławiu. Zaczęto również zwracać coraz baczniejszą uwagę na sam wygląd budowli oraz na jakość materiałów używanych w trakcie budowy. Powoduje to, że nowe inwestycje są coraz lepiej oceniane przez fachowców oraz posiadają naprawdę wysoki standard jeżeli chodzi o wykończenie, co jeszcze parę lat temu nie było takie oczywiste.

8401972535_11bf2d168f_z

Nie da się ukryć mimo to, że najwięcej w kwestii powstawania nowych gmachów dzieje się w stolicy, Warszawie. Zapotrzebowanie na nowe, wysokiej jakości lokale usługowe oraz apartamenty w tym mieście jest zdecydowanie większe niż w innych miastach naszego kraju. Czemu tak się dzieje? Między innymi dlatego, że duża część naszego rodzimego biznesu koncentruje się właśnie w Warszawie bądź w jej najbliższej okolicy. Trzeba też pamiętać, że miasto z syrenką w herbie wytwarza blisko 24% całości PKB Polski.

19569559119_bdb3684ebf_z

Drugi pod względem liczby mieszkańców w naszym kraju Kraków czy trzecia Łódź, nie mają tak wielkiego potencjału gospodarczego czy demograficznego, żeby móc równać się w tej kwestii z Warszawą. Nie należy też zapominać o tym, że rozpoznawalność stolicy Polski poza granicami, szczególnie wśród światowego biznesu, jest na o wiele wyższym poziomie niż inne miasta. Łatwo nawet samemu sprawdzić w statystykach Google, że np. hasło “warszawa mieszkanie wynajem” znacznie częściej jest wpisywane w tej wyszukiwarce niż choćby “apartamenty w Krakowie sprzedaż”. To wszystko powoduje, że Warszawa jest także niekwestionowanym liderem wśród polskich miast, w liczbie metrów kwadratowych powierzchni nowych nieruchomości usługowych oraz mieszkań.

Realizacje deweloperów koncentrują się przede wszystkim w dalekich od centrum częściach dużych miast, gdzie grunty są dość tanie. Zdarza się jednak, że są prowadzone inwestycje na Starówkach czy w ścisłych śródmieściach. Tu znowu za przykład można wziąć Warszawę, w której co pewien czas w okolicy Pałacu Kultury wyrasta całkiem nowy biurowiec czy galeria handlowa.

Dowiedź się więcej na: http://grupa3d.pl/inwestycje+w+sprzeda%C5%BCy,174