Mazury są wspaniałym miejscem dla relaksu nie tylko ducha, ale także ciała. Możemy zrelaksować się przebywając na łonie mazurskiej natury, a także oddając się zabiegom upiększającym. Znajduje się tam mnóstwo hoteli ze SPA, pozwalającymi na odnowę biologiczną naszej skóry. Oferta takich gabinetów jest ogromna, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Przykładem hotelu ze SPA na Mazurach jest „Zalesie Mazury”, Zamek „Ryn”, Hotel „Krasicki” czy „Mazurski Raj”.

Hotel „Zalesie Mazury” oferuje kompleksowe zabiegi SPA, zapewnia wyjątkową atmosferę i możliwość wypoczynku nad jeziorem, dzięki czemu będziemy mogli w pełni się zrelaksować i zregenerować. Esencją oferowanych zabiegów jest masaż. „Zalesie Mazury” poleca, między innymi, owocowy masaż pleców i karku, antystresowy masaż świecami, relaksacyjny masaż bazaltem, masaż klasyczny i rozluźniający, a także specjalny masaż dla kobiet w ciąży. Poza masażem, skorzystać można z odżywczych kąpieli oraz zabiegów na twarz i ciało. Każdy z nich przeprowadzany jest z wykorzystaniem, tylko i wyłącznie, naturalnych składników.

Inny gabinet SPA znajduje się w hotelu „Zamek Ryn”. Jego mocną stroną jest działanie na mocy czterech żywiołów. Na początek, oczyszczająca woda, czyli propozycja zabiegów na twarz. Poza oczyszczaniem, ważne jest również nawilżenie, łagodzenie i wzmacnianie cery. To wszystko znajdziemy z „Żywiole wody”. „Żywioł ognia”, czyli wszystko, co nas rozgrzewa. W ofercie znajdują się przede wszystkim peelingi, mające przeznaczenie na różne partie ciała. „Żywioł ziemi” natomiast, ma przywrócić naszej skórze spokój, wprowadzając ją w stan harmonii. Stąd też, aromatyczne zabiegi na bazie mleka i wyciągów z owoców. Ostatnim z serii zabiegów jest „Żywioł powietrza”, który oferuje okłady z różnych olejków i glinek, a także zabiegi witaminowe.

Najbardziej uhonorowanym SPA w tym zestawieniu jest SPA w Hotelu „Krasicki”. Zdobyło ono bowiem pierwszą nagrodę w „SPA Prestige Awards 2013” w kategorii: „Najlepsze holistyczne SPA w Polsce”. Oznacza to, że odznaczyło się ono najlepszym podejściem w dbaniu o ciało i umysł jednocześnie. Wygraną zawdzięczają przede wszystkim, dzięki świadczeniu usług na najwyższym poziomie i używaniu tylko najlepszych kosmetyków, z naturalnymi składnikami. SPA w Hotelu „Krasicki”, odznacza się także wysokim profesjonalizmem kadry terapeutów.

Z kolei jednym z nowo otwartych hoteli jest Mazurski Raj. Jest to bardzo ciekawa oferta SPA na Mazurach – www.mazurskiraj.pl/spa – pod tym adresem dowiemy się więcej. Kuszą przede wszystkim innowacyjne zabiegi, szeroki zakres masaży, lokalizacja hotelu oraz przystępna cena. Między innymi właśnie te czynniki windują hotel Mazurski Raj do jednego z popularniejszych ośrodków SPA na Mazurach.

Wymienione hotele są oczywiście jedynie „kroplą w jeziorze” jeśli chodzi o wszystkie salony SPA na Mazurach, bowiem poza tymi kilkoma opisanymi powyżej hotelami ze SPA, na Mazurach znajduje się ich o wiele więcej. Jest to region, o którym można powiedzieć, że króluję pod względem SPA. Wystarczy tylko wybrać dla siebie najbardziej nam odpowiadający, a z pewnością wspaniale spędzimy w nim czas.