Cristiano Ronaldo jest jednym z najsławniejszych i najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Dużą część jego dochodów pochodzi z praw do wizerunku i licznych kontraktów reklamowych. Ronaldo zarabia co roku kilkadziesiąt milionów, odnosi sukcesy jako piłkarz i może pochwalić się liczną rodziną. Wraz ze swoją partnerką wychowują czworo dzieci.

Mimo to, w ostatnim roku piłkarz spotkał się z bardzo poważnym oskarżeniem- o gwałt. Sprawa ciągle jest w toku, jednak jeśli Ronaldo zostanie uznany za winnego, może to mieć ogromny wpływ na całą jego karierę.

Oskarżenia Kathryn Mayorgi

Kobieta zdecydowała się wnieść oskarżenie przeciwko piłkarzowi dopiero w zeszłym roku, pomimo że do zdarzenia doszło w 2009 roku. Sprawa od początku budzi sprzeczne opinie- przede wszystkim ze względu na zawartą między stronami ugodę, zgodnie z którą Ronaldo zobowiązał się do zapłaty 375 tysięcy dolarów kobiecie, która w zamian miała nie wnosić oskarżenia.

Do gwałtu miało dojść w hotelu Palms Place w Las Vegas. Kobieta niezwłocznie zgłosiła się na policję, gdzie złożyła zeznania, pobrano również dowody. Następnie jednak zmieniła zdanie i nie zdecydowała się na wniesienie oskarżenia przed sądem. Zamiast tego zdecydowała się na zawarcie z piłkarzem wspomnianej wyżej ugody.

Podobno kobieta złożyła oskarżenie dopiero po tak długim czasie, ponieważ wcześniej bała się to zrobić, nie chciała również upubliczniać sprawy. Prawnie miała taką możliwość ze względu na to, że w Nevadzie sprawy o gwałt, jeśli są policyjnie udokumentowane, nie ulegają przedawnieniu.

Sam piłkarz unika szczegółowych wypowiedzi w sprawie. Przyznaje, że uprawiał seks z kobietą, twierdzi jednak że doszło do tego za obustronną zgodą. W październiku opublikował na Twitterze posty, w których pisał że jest niewinny, a gwałt to przestępstwo sprzeczne z wartościami, które wyznaje. Dodał, że ma czyste sumienie i ze spokojem czeka na wyniki śledztwa.

W sprawie obecnie toczy się postępowanie. Przed kilkoma dniami policja oficjalnie zażądała od piłkarza próbek DNA, w celu porównania ich z posiadanym materiałem dowodowym.

Inne oskarżenia

Możliwe, że Ronaldo będzie musiał stawić czoło kolejnym zarzutom. Jak podaje sportowy portal https://baseball-statistics.com/betfan/, w październiku zeszłego roku prawnik reprezentujący Kathryn Myorgę oświadczył, że skontaktowała się z nim inna kobieta, która również twierdzi że została zgwałcona przez piłkarza. Prawnik oświadczył, że przekaże uzyskane informacje policji. Od tego czasu w sprawie nie pojawiły się nowe doniesienia.

Ciężko określić jaki będzie finał tej sytuacji. Z całą pewnością koszty wizerunkowe, gdyby oskarżenia przeciwko piłkarzowi się potwierdziły, byłyby dla Ronaldo ogromne. Uznanie jego winy, w świetle tak poważnych zarzutów z pewnością doprowadziłoby do kompromitacji piłkarza oraz pozbawiły go kontraktów reklamowych.