Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Jeśli zadbamy odpowiednio nasz makijaż, skórę i włosy, wówczas będziemy mogły wyglądać lepiej i bardziej się sobie podobać. Poniżej przedstawiamy porady dla kobiet, które chcą dbać o swoje włosy, skórę twarzy. Znajdziemy tutaj także porady odnośnie tego jakich kosmetyków używać, a które omijać szerokim łukiem.
Po pierwsze, w dbaniu o siebie niebagatelną rolę odgrywa skuteczny i fachowo wykonany demakijaż. Koniecznie trzeba nauczyć się stosować demakijaż twarzy, aby móc cieszyć się jak najdłużej dobrej jakości cerą. Należy także nauczyć się wybierać takie kosmetyki, które mają wartościowy skład. Najbardziej pożądane w ostatnich czasach są kosmetyki naturalne.

Płyny micelarne to kosmetyki, które pozwalają usuwać na trwałe makijaż z skóry twarzy. Dobry płyn micelarny jest zbudowany z małych struktur, które skutecznie wyłapują wszelkiego rodzaju tłuszcze. Dzięki kupieniu sobie płynu mineralnego będziemy mogły zaoszczędzić, bo używając płynu micelarnego można odpuścić sobie kupowanie mleczka, żelu d oczyszczenia twarzy, a także toniku. Płyn mineralny usunie zanieczyszczenia, wygładzi powierzchnię skóry, zapobiegnie produkcji nadmiaru sebum, a także spowoduje, że nasza skóra będzie nawilżona. Płyny micelarne nie zaburzają także odczynu twarzy, dzięki czemu wygląd naszej skóry po zabiegu pielęgnującym nie będzie nienaturalny, a skóra po zabiegu nie będzie nagle zasadowa.

269046511_1723c952d7_o

Jak używać płynu micelarnego? Konieczne jest nasiąkniecie nim płatka kosmetycznego lub kawałka waty. Następnie należy oczyścić nim delikatnie twarz, bez pocierania. Twarz po takim zabiegu jest całkowicie oczyszczona, niepotrzebne jest używanie wody na jej powierzchni w dalszej kolejności, co jest dobrą wiadomością dla osób, które mają zbyt delikatną skórę do traktowania jej wodą z kranu. Co więcej, płyny micelarne mogą w kontakcie ze skóra uwalniać z niej rozmaite substancje odżywcze, które skóra ma w swojej budowie, ale z nich nie korzysta.

Oczyszczając makijaż oczu za pomocą płynu micelarnego, należy przyłożyć wacik nasączony płynem do powierzchni oka i poczekać przez kilka sekund. Należy czynność tę powtórzyć tak wiele razy, aż ujrzymy po zdjęciu wacika, że ów wacik jest już całkowicie czysty. Oznacza to, że makijaż został całkowicie zdjęty z powierzchni oka.

Pielęgnacja włosów jest równie ważna jak pielęgnacja skóry twarzy. Jeśli nasze włosy się puszą, szybko podziała na nie jedwab.
Spotykane są różne odmiany jedwabiu do włosów: mamy jedwabie w szamponach, a także w żelach. Najczęściej spotykane to jednak takie, które są w formie delikatnej mgiełki. Kupując jedwab zwróćmy uwagę na jego skład. Powinien zawierać dużo protein, jednakże nie zbyt dużo, aby nie obciążyły one nadmiernie fryzury.
Niektórzy twierdzą, że zdecydowanie lepszy efekt daje nałożenie specjalnego serum na końcówki włosów – wtedy cała fryzura będzie wyglądała lepiej. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że jedwab do włosów nie musi być rozpylany na całej długości włosów – zwykle włosy znajdujące się na początku głowy mają się świetnie i nie potrzebują zbyt mocnego nawilżenia.

 

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/