Wiele miast w Polsce posiada stare budownictwo w postaci kamienic. Trzeba się liczyć z tym, że w większości miast, w ich ścisłych centrach, najstarszych dzielnicach do wyboru będą mieszkania w kamienicach lub też nowoczesnych apartamentach. Wiele nieruchomości w Przemyślu to właśnie kamienice. Są one ozdobą ulic tego miasta. Mają one to do siebie, że są zazwyczaj bardzo stare. Przeważnie odstraszają potencjalnych klientów swoim wyglądem. Ale przecież nie zawsze mieszkania takie muszą być straszne, mieć zaniedbaną klatkę schodową, nie muszą być tam przeprowadzane ciągłe remonty, nie muszą się kojarzyć z brudem.
Na rynku udało się zauważyć, że coraz większa ilość kamienic podlega modernizacji i remontom. Następuje wymiana wszystkich instalacji, remontowane są dachy, elewacja ma nadany nowy blask. Dzięki tym działaniom, kamienice stają się bardziej atrakcyjne dla swoich potencjalnych nabywców. Kiedy dodatkowo przeprowadzimy remont swojego mieszkania i dołożymy wszelkich starań aby poprawić jego wygląd, wartość naszej nieruchomości zdecydowanie pójdzie w górę. Pamiętaj, że im więcej zainwestujesz tym więcej możesz zyskać w późniejszym okresie, dając swoje mieszkanie pod wynajem, bądź sprzedając je.

kuchnia w mieszkaniu - Kopia

Zaletą mieszkania w kamienicy jest jego wielkość. Lokale mają naprawdę dużą powierzchnię. Mają około 71 metrów kwadratowych, a niektóre nawet do 100 metrów kwadratowych. Duża powierzchnia nie przekłada się jednak na ilość posiadanych pokoi. Jest ich dużo mniej niż zazwyczaj na takim metrażu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby jeden duży pokój odgrodzić ścianką działową i mieć dwa mniejsze pokoje. Pomieszczenia są bardzo wysokie, mają nawet do 3 m wysokości, może to być jednak dużą wadą, ponieważ szybciej się wychładzają, a rachunki za ogrzewanie mogą być bardzo duże.

nieruchomości przemyśl

Czynsz w mieszkaniach mieszczących się w starym budownictwie jest dużo większy niż ten w nowszych budynkach. Wiek budynku wymaga konserwacji niektórych elementów i z pewnością potrzebny byłby remont. Kupno mieszkania w kamienicy może być jednak bardzo opłacalne, przede wszystkim ze względu na niskie ceny w porównaniu z podobnymi mieszkaniami, które mieszczą się w nowym budownictwie.

Ceny mieszkań w starych kamienicach są bardzo przystępne, a nawet atrakcyjne. Warto się zastanowić nad takim zakupem. Dużym plusem jest szybki remont mieszkania i przeprowadzka od zaraz. Miasta zaczynają dbać o starą zabudowę, to w końcu ich historia. Kamienice w dzisiejszych czasach są naprawdę ładne.