W tym roku zostanie uruchomiony najnowszy program unii europejskiej, która po raz pierwszy postanowiła współpracować ze Stanami Zjednoczonymi, a program nazywa się: nauka i praca w USA i UE. Program ten ma na celu zachęcić młodych ludzi do wyjazdów za granicę, aby tam edukować się oraz przyuczać do zawodu, a następnie zdobywać pracę w USA i UE. Jest to możliwe dzięki licznym dofinansowaniem największych firm oraz korporacji, które oferują pracę w USA i UE.

Właściciele tychże firm napisali w liście publicznym do młodych ludzi, iż należy przede wszystkim inwestować w potencjał, talent oraz zapał młodych ludzi, którzy pragną pracować na najwyższych stanowiskach, dążyć do celów oraz osiągania wielkich sukcesów. Dlatego właśnie wielkie firmy postanowiły zainwestować w naukę oraz przyuczanie do zawodów młodych ludzi z innych krajów, aby w przyszłości mogli oni pracować w USA i UE na wymarzonych przez siebie stanowiskach pracy.

Już dziś prosimy o składanie wstępnych aplikacji do szkół w krajach unii europejskiej, gdzie będziecie się mogli uczyć przez okres od dwóch do pięciu lat, po czym będzie czekała na was pewna praca w USA i UE, w wyuczonych i wykształconych przez was zawodach.