Wielu turystów, chętnie przejeżdża do Krakowa wiele razy, gdyż jest to jedno z nielicznych miast, które tętni życiem, niemal przez cały rok. Wiele atrakcji bowiem, możemy tu znaleźć zarówno latem, jak również zimą. Zdecydowana większość jednak, decyduje się odwiedzać Kraków latem. Wtedy bowiem, pogoda okazuje się być najbardziej sprzyjająca dla długich spacerów, oraz wycieczek podczas których, mamy możliwość zwiedzenia wszystkich najważniejszych miejsc w tym mieście. Latem również, w Krakowie tętni życie nocne we wszystkich kawiarenkach i ogródkach. W okolicach rynku jest ich naprawdę wiele. Ponadto, znajduje się tu także pijalnia czekolady Wedel, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

W Krakowie jednak, wiele atrakcji turyści odnajdą, także zimą, nawet wycieczki melexem (http://www.krakow-zwiedzanie.pl/55,zwiedzanie-krakowa-melexem.html) są możliwe i to w przyjaznych warunkach. Atrakcyjnym okresem do zwiedzania tego miasta są Święta Bożego Narodzenia. To właśnie w Krakowie, możemy zobaczyć najwięcej szopek krakowskich, które przyciągają tłumy turystów. Zdecydowanie najbardziej popularna jest żywa szopka krakowska, którą możemy zobaczyć w okolicach jednego z kościołów. Ponad to, w okresie świąt w samym centrum rynku, niedaleko Sukiennic, odbywają się Bożonarodzeniowe jarmarki. Podczas nich, możemy zakupić atrakcyjne pamiątki z Krakowa dla swoich bliskich. Niemal każdego roku też, na rynku organizowany jest sylwester, podczas którego występują, liczne gwiazdy muzyki i artyści. Jak więc widzimy, w Krakowie zimą, turyści także mogą spędzić aktywnie swój czas wolny.

Chcąc jednak, odwiedzić więcej okolicznych miast, warto przyjechać do Krakowa latem. W tym okresie bowiem, organizowane są zbiorowe wycieczki do Wieliczki i Oświęcimia. Wielu turystów, jest zainteresowanych udziałem w nich. Ich koszty są jak najbardziej przystępne dla naszych portfeli. Ponadto, decydując się na prywatne zwiedzanie Karkowa, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług przewodnika. Tylko przewodnicy po Krakowie bowiem, mogą pokazać nam wszystkie niezwykłe miejsca godne zobaczenia, zaledwie w kilka godzin. Odwiedzając to miasto jednak, powinniśmy zarezerwować sobie choć jedną godzinę, na wypicie kawy w jednej z krakowskich kawiarni. Każda z nich bowiem, ma swój styl i urok. Zwróćmy również uwagę, że w nigdzie indziej, jak tylko w Krakowie, nie znajdziemy tak uroczych uliczek i wyniosłych kościołów. Odwiedzajmy zatem to urokliwe miasto, które zachwyca swoją wyniosłością i oryginalnością. Pamiętajmy jednak, o rezerwacji miejsc noclegowych wcześniej, jeszcze przed samym przyjazdem. Pomimo, iż baza noclegowa w tym mieście jest bardzo rozwinięta, na ogół miejsca w hotelach, czy też pobliskich hostelach są zarezerwowane.

Dobrym rozwiązaniem, chcąc nieco zwiedzić to miasto, jest wynajęcie mieszkania na kilka dni. Wbrew pozorom, tego typu ofert w internecie możemy znaleźć całkiem sporo. Ponadto, wszystkie mieszkania posiadają aneksy kuchenne, dlatego też możemy znacznie zaoszczędzić, podczas samodzielnego przygotowywania posiłków. Warto zatem, odwiedzić to piękne miasto, choć dwa razy, latem i zimą, gdyż każda z pór roku, nadaje mu niezwykłego uroku.