Nie ma naturalnie większych przeciwskazań co do tego kiedy zorganizować swoją międzynarodową przeprowadzkę. Na pewno jednak warto brać pod uwagę to, że nie każdy termin będzie dla nas wygodny, a do tego w niektórych okresach roku ceny takich wyprowadzek mocno szybują w górę. Kiedy więc najlepiej zaplanować swoją daleką wyprowadzkę?

Wakacyjny okres wydaje się naturalny

Dla większości z nas z cała pewnością to okres wakacyjny wydaje się być najbardziej sensowny jeśli chodzi o tak daleką wyprowadzkę. Przede wszystkim wtedy po prostu jest ciepło, a dni są bardzo długie. O wiele łatwiej jest więc się spakować, wiele rzeczy możemy powystawiać w ogóle przed dom zwalniając przestrzeń w środku, a i nie trzeba specjalnie się ubierać chodząc ciągle z dworu do domu. Do tego zazwyczaj w tym okresie planujemy swoje urlopy. Możemy mieć więc nawet 2-3 tygodnie wolnego na przygotowanie się. Nasze dzieci także mają wakacje, co oznacza, że nie tracą nic w szkole. Wszystko wygląda pięknie, ale termin te ma jedną wadę. Tak jak my mamy urlopy, tak i w firmach przeprowadzkowych (np. miedzynarodoweprzeprowadzki.pl) skład pracowników nie jest pełny. To właśnie w okresie wakacyjnym z tego powodu ceny wyprowadzek mocno szybują w górę, a więc musimy być przygotowani na większe wydatki.

Początek wiosny i późna jesień najlepsze

Jeśli nie mamy dzieci to zdecydowanie najlepszym termin na wyprowadzkę jest początek wiosny lub też późny koniec jesieni, kiedy dni nie są jeszcze tak bardzo krótkie, a temperatura w miarę znośna. Wtedy firmy przeprowadzkowe mają także przystępniejsze ceny, jak i wiele wolnych terminów, a więc o wiele łatwiej będzie nam wyprowadzkę zaplanować.

Nigdy na święta

Zdecydowanie najgorszym termin na przeprowadzką są jakiekolwiek święta. Kwestie finansowe to jedno, bo przecież każdy chce mieć wolne, a więc za wyprowadzkę zapłacimy ogromne pieniądze. Drogi w tym okresie są jednak mocno zatłoczone i z tego powodu nasza międzynarodowa przeprowadzka może się niemiłosiernie wydłużyć. Także zima nie jest zbyt dobrym okresem, głównie z racji pogody, która nie sprzyja wyprowadzkom.