Jak zrobić profesjonalną stronę internetową, która będzie dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda osoba posiadająca stronę internetową jest zainteresowana tym, aby witryna znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google. Jest to gwarancja sukcesu. Pierwsze miejsca w wyszukiwarkach ułatwiają zarabianie na stronie internetowej.

O pozycjonowanie należy zadbać już w momencie tworzenia strony – oznacza to, że witryna powinna być zaprojektowana pod kątem określonych słów kluczowych. Musi być przejrzysta, jej układ musi być prosty, a użytkownicy muszą wiedzieć jasno jak się poruszać na stronie, którą im proponujesz. Dlatego tworzenie stron www w Krakowie dobrze jest powierzyć profesjonalnym firmom, które zajmują się tworzeniem stron internetowych oraz serwisów. Jak wybrać dobrą firmę projektującą strony? Należy przede wszystkim zwrócić się do tej, która ma dobre opinie w internecie, a także do tej, która sama ma swoją stronę wysoko w wyszukiwarkach internetowych. Nieocenione będą również opinie naszych znajomych o firmach, z którymi mieli styczność. Projektowanie stron www w krakowie opiera się o kilka prostych zasad.

Po pierwsze, ważne jest stworzenie strony – na której słowa kluczowe będą odpowiednio dobrane i wstawione w odpowiednie miejsca. Nie bez znaczenia jest także ilość tych słów kluczowych, które mają znaleźć się na stronie. Po drugie, strona musi mieć odpowiednią grafikę oraz meta tagi. Każda profesjonalna strona internetowa, która nie jest serwisem, powinna mieć maksymalnie okrojony rozmiar. Szacuje się, że wraz z grafiką porządna strona firmowa nie powinna mieć więcej niż 150-200 LB objętości. Pamiętajmy także, że dobrej jakości strona wcale nie musi być upstrzona skryptami Java oraz DHTML. Niestety, wiele firm, których głównym zajęciem jest tworzenie stron i projektowanie serwisów internetowych w Krakowie nie wystrzega się tego problemu, co skutkuje w następstwie wieloma problemami dla użytkowników. Pamiętajmy, że każde użycie skryptu JAVA lub innego musi być dobrze uzasadnione, inaczej będzie tylko spowalniało wczytywanie naszej strony.

6088751332_7da4134066_b

Poza tym, spowoduje, że wyszukiwarka oceni naszą stronę – gorzej niż gdyby tego skryptu w ogóle nie było. Kolejne błędy, przed którymi niestety nie wystrzegają się nawet najbardziej zaprawieni twórcy stron internetowych to wyłączanie funkcjonalności prawego przycisku myszy. Często robi się tak chyba po to, aby uchronić stronę przed jej skopiowaniem, co jest bezzasadne. Unikajmy także jak ogni a firm, które lubią eksperymentować z wyglądem strony w dość tandetny sposób. Ocenimy to oglądając inne dzieła danej firmy. Niestety, często zdarza się, że strona wygląda nie tylko tandetnie, ale także użyta została w niej taka czcionka, która nie jest wczytywana przez naszą wyszukiwarkę internetową, bo nie mamy zainstalowanych odpowiednich wtyczek. Podsumowując, wybór odpowiedniej firmy nie jest łatwy, dlatego powinniśmy podszkolić się z zakresu projektowania stron przed wyborem.

 

źródło: lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-graficzne#/oferta