Właściciele wszystkich przedsiębiorstw prowadzących działalność zarobkową liczą na osiągnięcie maksymalnych zysków. Niestety nie da się tego osiągnąć bez zastosowania odpowiednich zabiegów marketingowych, połączonych z działalnością reklamową. Jest to zadanie niezwykle trudne, które wymaga szczegółowego postępowania. Jedną z dobrych metod jest pozyskanie nowych klientów dzięki pozycjonowaniu strony internetowej.
Działanie tego typu pojawiło się w momencie popularyzacji przeglądarek internetowych i polega na takim wypromowaniu strony, aby znalazła się ona na szczycie listy pokazywanej po danym wyszukiwaniu. Zajmują się tym specjaliści, którzy są pasjonatami działań internetowych. Do dziś najbardziej popularną usługą jest pozycjonowanie stron dla największych wyszukiwarek. Oczywiście jedną z takich witryn oferuje Google, z którego usług korzysta wielomilionowa rzesza użytkowników. Aby pozycjonowanie było porządnie wykonane, klient musi się liczyć z tym, że poniesie w związku z tym szereg kosztów.
Jednak zyski z takiej operacji mogą być naprawdę bardzo duże. Trzeba się do pozycjonowania bardzo dobrze przygotować i określić cele jakie mamy dzięki temu osiągnąć. Oczywiście głównym celem jest podniesienie liczby osób, które będą odwiedzać naszą stronę internetową, a co za tym idzie podniesienie liczby dokonywanych przez nas transakcji. Dotyczy to oczywiście tych właścicieli stron internetowych, którzy prowadzą działalność handlową i w związku z tym liczą na duże zyski.