Dziś jestem już dorosłym człowiekiem, ale z budowaniem nadal mam wiele wspólnego, bowiem zostałem z zawodu inżynierem budownictwa drogowego. Dziś również mam wiele zestawów klocków Lego jak w dzieciństwie, jednak obecnie są to specjalistyczne i skomplikowane zestawy dla dorosłych. Moja historia zaczyna się mniej więcej dwadzieścia piec lat temu, kiedy miałem lat pięć. Wtedy to ukochana ciocia z Francji przysłała mi wspaniały zestaw klocków Lego z serii City, wtedy te zestawy w Polsce były niemalże niedostępne.

Ten wspaniały zestaw klocków Lego zawierał całe miasto wraz ze szkołami, drogami, ludźmi, domami, a ilość elementów na pewno przekraczała tysiąc. Koledzy mi bardzo zazdrościli, jednak ja nie napawałem się dumą i pychą, lecz wspólnie budowaliśmy wspaniałe budowle. Czasem robiliśmy to wedle projektu z okładki, czasem według własnego projektu. Kiedy rok później ciocia przyjechała do polski w odwiedziny, zapytała się mnie co ma mi kupić i przysłać w kolejnej paczce, bez zastanowienia odpowiedziałem, że klocki Lego, a ona powiedziała mi że będę architektem jak mój wuj.

Wtedy oczywiście byłem za mały, żeby zrozumieć dyskusję dorosłych, dziś rozumiem doskonale iż to ciotka wzbudziła we mnie talent i chęć budowania z klocków Lego, dzięki czemu zostałem architektem budowlanym.