Niemal cała medycyna naturalna opiera się na dobroczynnym działaniu ziół. Nie inaczej jest z kosmetologią. Można wymieniać bez końca kosmetyki, które opierają swoje działania na ekstraktach roślinnych. Składniki pozyskiwane z ziół obecne są w kosmetykach do twarzy, szamponach czy wszelkiego rodzaju kremach. Kosmetyki na bazie ziół są doskonale przyswajalne przez nasz organizm.

Dobroczynne substancje w nich zawarte – wpływają pozytywnie na kondycję skóry, paznokci czy włosów. Wszystko to za sprawą zawartych w ziołach flawonoidów. Warto korzystać między innymi z kremów chroniących naszą skórę przed nadmiernym promieniem UVA. Flawonoidy to substancje, które stanowią naturalną barierę pochłaniającą niekorzystne promieniowanie słoneczne. Przede wszystkim jednak kosmetyki na bazie ziół polecane są posiadaczom wrażliwej i delikatnej skóry. Zawarta w ziołach witamina C w połączeniu z flawonoidami działa antyalergicznie oraz anty zapalnie. Kosmetyki na bazie ziół są idealne dla posiadaczek cery naczynkowej.

kosmetyki7

Wzmacniają osłabione naczynka – zmniejszają w nich ciśnienie krwi. Przede wszystkim jednak kosmetyki ziołowe, jak każde inne kosmetyki naturalne przynoszą długotrwałe efekty. Lepiej i szybciej wchłaniają się do skóry. Wśród kosmetyków wartych polecenia dla osób z wrażliwą skórą są te na bazie aloesu oraz olejków arganowych. Wzmacniają naskórek, przyspieszają jego odbudowę. Przede wszystkim jednak kosmetyki na bazie ziół pozbawione są szkodliwych substancji zapachowych. Posiadaczki delikatnej i kruchej cery powinna zainwestować przede wszystkim w kosmetyki na bazie olejków eterycznych. Jako dodatek do kąpieli nie tylko nawilżą naszą skórę ale również sprawią, że będziemy mocno zrelaksowani. Tego typu kąpiel z udziałem olejków eterycznych polecana jest szczególnie tym paniom, które cierpią na częste infekcje bakteryjne.

kosmetyki8

Zresztą kosmetyki ziołowe z powodzeniem – mogą stosować również osoby o cerze trądzikowej. Łagodzą wszelkie zmiany, regulują potliwość. Poprawa wyglądu skóry zauważalna jest już po pierwszej kąpieli z udziałem olejków na bazie ziół. Skóra jest bardziej nawilżona, elastyczna. Naturalne kosmetyki zdecydowanie efektywniej pozwalają zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Wszystko za sprawą specjalnych substancji zwalczających powstawanie wolnych rodników. Jak zaś dobrze wiemy to właśnie wolne rodniki odpowiedzialne są za starzenie naszej skóry. Najlepiej sięgać po kosmetyki uznanych producentów. Wtedy mamy pewność, że producent kosmetyków opierał się wyłącznie na naturalnych składnikach. Co najważniejsze producenci tacy jak elfa-pharm unikają testów na zwierzętach. O skuteczności kosmetyków naturalnych można się przekonać w trakcie ich długotrwałego stosowania. Kosmetyki naturalne mają bowiem na celu pobudzić do działania warstwy naszej skóry.

Działają więc w sposób stymulujący na nasz organizm. Jak sama nazwa wskazuje kosmetyki naturalne to kosmetyki bliskie naturze. Nie ma mowy o ingerencji sztucznych związków chemicznych zaburzających pracę naszego organizmu.

 

źródło: www.elfa-pharm.pl