Nie każdy może poszczycić się wspaniałą i gęstą czupryną. Niestety również grubość i gęstość włosa zapisana jest genach. Różnica pomiędzy tzw. grubym a cienkim włosem może wynosić nawet 25%, a to znaczy, że osoba z cienkimi włosami przez całe swoje życie boryka się z fryzurą. Chyba każda kobieta marzy o tym, aby rano wstać, umyć włosy, strzepnąć z nich wodę i pójść do pracy czy szkoły. Niestety najczęściej przed wyjściem z domu najwięcej czasu trzeba poświęcić właśnie włosom.

Cienkie włosy mają to do siebie, że z wiekiem robią się jeszcze cieńsze i mizerniejsze. Dlatego jeżeli kobieta o delikatnych i cienkich włosach pragnie zatuszować tę ich wadę musi pokusić się o codzienne stosowanie kilku trików.

Dobre strzyżenie włosów

Dla właściciela czy właścicielki cienki włosów najważniejszym sposobem na zniwelowanie tej ich wady jest dobre strzyżenie i odpowiednio dobrana fryzura. Dobrze ostrzyżone włosy i częsta korekta strzyżenia potrafią sprawić cuda.

  • Krótkie włosy powinny być odpowiednio wycieniowane, częściowo na sucho, odstają one wówczas od skóry i nie tylko mniej się przetłuszczają, ale robią wrażenie gęstych i puszystych. Przy krótkich włosach można pokusić się też o delikatną ziołową trwałą ondulację, niemodną już – to prawda, ale wybierając wariant preparatu do trwałej mający za zadanie tylko odbicie włosów od skóry, otrzymuje się gotowe rozwiązanie. Włosy nie tylko mniej się przetłuszczają, ale połączenie trwałej i dobrego ścięcia na długo niwelują efekt cienkiego włosa.

Mycie włosów specjalnym szamponem

Przede wszystkim mając cienkie włosy i próbując zniwelować tę ich wadę, trzeba myć jak najczęściej swoje włosy. Cienkie włosy łatwo się tłuszczą, szczególnie zimą pod czapką, a wtedy leżą na głowie przyklejone do skóry w postaci cienkich kosmyków. W tym wypadku szalenie ważny jest wybór odpowiedniego szamponu, skomponowanego specjalnie do tego rodzaju włosów. Taki szampon nie obciąża pasm a wręcz dodaje im objętości.

Aplikacja odżywki

Każde włosy wymagają odżywki, również te cienkie. Ważne jest tylko, aby umiejętnie ją dobrać. Dlatego warto czytać etykiety i z ogromnej oferty odżywek wybrać tę odpowiednią. Do cienkich włosów właściwe będą odżywki spłukiwane, tak aby odniosły one skutek, ale nie obciążały ich nadmiernie. Jednym z dobrych sposobów jest skrócenie czasu przetrzymywania odżywki na włosach oraz wmasowywanie jej wyłącznie we włosy a nie w skórę głowy.

Od czasu do czasu można pokusić się o odpowiednią maskę keratynową do włosów, ważne aby nie zawierała silikonów. Maska jest zawsze nieco cięższa i bardziej inwazyjna od odżywki, ale odpowiednio dobrana doda cienkim włosom optycznej objętości.

Preparaty do włosów: pianki, żele w sprayu

Po umyciu włosów, gdy są one jeszcze mokre można im wykorzystać produkty DrHair.pl zagęszczanie włosów. Ale trzeba zrobić to umiejętnie, ponieważ nadmiar choćby pianki spowoduje, że kosmyki cienkich włosów będą się sklejały. Dlatego do tego typu włosa dobrze jest zastosować żel w sprayu, który delikatnie je uniesie nie sklejając poszczególnych włosków.