Kiedy najlepiej zorganizować wyprowadzkę międzynarodową?

Nie ma naturalnie większych przeciwskazań co do tego kiedy zorganizować swoją międzynarodową przeprowadzkę. Na pewno jednak warto brać pod uwagę to, że nie każdy termin będzie dla nas wygodny, a do tego w niektórych okresach roku ceny takich wyprowadzek mocno szybują w górę. Kiedy więc najlepiej zaplanować swoją daleką wyprowadzkę? Wakacyjny okres wydaje się naturalny …   Read More

194 0
194 0

Nie ma naturalnie większych przeciwskazań co do tego kiedy zorganizować swoją międzynarodową przeprowadzkę. Na pewno jednak warto brać pod uwagę to, że nie każdy termin będzie dla nas wygodny, a do tego w niektórych okresach roku ceny takich wyprowadzek mocno szybują w górę. Kiedy więc najlepiej zaplanować swoją daleką wyprowadzkę?

Wakacyjny okres wydaje się naturalny

Dla większości z nas z cała pewnością to okres wakacyjny wydaje się być najbardziej sensowny jeśli chodzi o tak daleką wyprowadzkę. Przede wszystkim wtedy po prostu jest ciepło, a dni są bardzo długie. O wiele łatwiej jest więc się spakować, wiele rzeczy możemy powystawiać w ogóle przed dom zwalniając przestrzeń w środku, a i nie trzeba specjalnie się ubierać chodząc ciągle z dworu do domu. Do tego zazwyczaj w tym okresie planujemy swoje urlopy. Możemy mieć więc nawet 2-3 tygodnie wolnego na przygotowanie się. Nasze dzieci także mają wakacje, co oznacza, że nie tracą nic w szkole. Wszystko wygląda pięknie, ale termin te ma jedną wadę. Tak jak my mamy urlopy, tak i w firmach przeprowadzkowych (np. miedzynarodoweprzeprowadzki.pl) skład pracowników nie jest pełny. To właśnie w okresie wakacyjnym z tego powodu ceny wyprowadzek mocno szybują w górę, a więc musimy być przygotowani na większe wydatki.

Początek wiosny i późna jesień najlepsze

Jeśli nie mamy dzieci to zdecydowanie najlepszym termin na wyprowadzkę jest początek wiosny lub też późny koniec jesieni, kiedy dni nie są jeszcze tak bardzo krótkie, a temperatura w miarę znośna. Wtedy firmy przeprowadzkowe mają także przystępniejsze ceny, jak i wiele wolnych terminów, a więc o wiele łatwiej będzie nam wyprowadzkę zaplanować.

Nigdy na święta

Zdecydowanie najgorszym termin na przeprowadzką są jakiekolwiek święta. Kwestie finansowe to jedno, bo przecież każdy chce mieć wolne, a więc za wyprowadzkę zapłacimy ogromne pieniądze. Drogi w tym okresie są jednak mocno zatłoczone i z tego powodu nasza międzynarodowa przeprowadzka może się niemiłosiernie wydłużyć. Także zima nie jest zbyt dobrym okresem, głównie z racji pogody, która nie sprzyja wyprowadzkom.

In this article