Jak zbudować generator ozonu w domu?

Nieważne jaki masz powód, jeśli chcesz zbudować generator ozonu, są różne metody, które mogą być zastosowane. Tutaj opiszemy najprostszą z nich, dzięki której możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu do kupowania profesjonalnych ozonatorów produkowanych przez specjalistów. Będą potrzebne: Transformator z mocą w granicy 3000V do 7500V 2 szklane słoiki (jeden mały, jeden duży; mały powinien …   Read More

2211 0
2211 0

Nieważne jaki masz powód, jeśli chcesz zbudować generator ozonu, są różne metody, które mogą być zastosowane.

Tutaj opiszemy najprostszą z nich, dzięki której możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu do kupowania profesjonalnych ozonatorów produkowanych przez specjalistów.

Będą potrzebne:

 • Transformator z mocą w granicy 3000V do 7500V
 • 2 szklane słoiki (jeden mały, jeden duży; mały powinien mieścić się w dużym)
 • Miedziane, mosiężne lub aluminiowe kawałki folii, lub użyte ostrza do golenia.
 • Drewniana deska do zamontowanie transformatora
 • Kable
 • Wtyczka
 • Pistolet na klej
 • Spinacze “aligatorki”

 

Krok pierwszy

Włóż kawałki folii, które masz, do małego słoika. Całe jego dno powinno być nią wypełnione. Podobnie w dużym słoiku. Kiedy używasz folii złóż ją kilkukrotnie, a dopiero później połóż ją na dnie słoika.

Krok drugi

Włóż mały słoik do dużego. Połącz je klejem. Jeśli nie posiadasz pistoletu na klej zwróć uwagę na to, aby mały słoik był dopasowany do wnętrza dużego. Duży słoik używany jest jako izolator.

 

Krok trzeci

Umieść słoiki na drewnianej desce. Transformator powinien także zostać umieszczony obok nich. Spinacze powinny zostać umieszczone na obu końcach kabli. Teraz połącz kable z wyjściem transformatora. Po tym połącz wszystko z folią w małym i dużym słoiku. W skrócie – jeden koniec na transformatorze, dwa kolejne w słoikach. Upewnij się, że kable w słoikach nie stykają się, gdyż mogą wyzwolić iskrę.

 

Krok czwarty

Przyczep zestaw do deski, tak aby wszystko było dobrze zaizolowane. Jeśli nie masz dostępu do drewnianych desek, inny izolator może być użyty. Transformator może zostać bezpiecznie podłączony do zasilania.

Istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc ci ustalić czy twój generator działa jak powinien. Oto one:

 • Kiedy podłączasz generator, może wystąpić trzeszczący dźwięk. Jeśli faktycznie tak jest, oznacza to, że urządzenie działa poprawnie.
 • Jeśli generator postawiony jest w ciemnym pomieszczeniu, niebieska lub fioletowa poświata powinna być widoczna ze słoika. Następnie Ozon powinien być od razu wyczuwalny.
 • Jeśli widać żółtą poświatę, jest to wskazówka, że szkło jest zniszczone. W tym wypadku musisz wymienić słoik. Aby to zrobić – odłącz na początku generator, a następnie podmień słoiki.

 

Ozonator Korona A Alermed
Ozonator Korona A Alermed

Ozon może być użyty również jako odświeżacz powietrza. Jest to korzystne dla ludzi, zwierząt jak i roślin. Może być użyty do niszczenia bakterii w domu. Jednak zbyt długie wystawienie na działanie Ozonu może być niebezpieczne. Dlatego nie powinien być on włączony podczas snu. Nie powinno się go także stosować w wilgotnych miejscach, ponieważ może doprowadzić do korozji metalu.

 

A co jeśli nie masz duży inżyniera i sam nie umiesz zrobić ozonatora domowym sposobem? Wtedy zobacz jakie ozonatory robią polscy specjaliści.

In this article